Nezařazeno

Může být cholesterol poražen bez léků?

Určité množství cholesterolu je pro tělo nezbytné. Cholesterol se stává nepřítelem pouze tehdy, když překročí určité limity. Zvýšený cholesterol má většina dospělých v Česku, avšak jen malé procento z nás si je vědomo dalších možných rizik vyplývajících z jeho vysoké hladiny. Dobrou zprávou však je, že přírodní látky saponiny mohou pomoci při snižování hladiny cholesterolu.

Příčinu zvýšeného cholesterolu je třeba hledat ve špatné životosprávě nebo genetice. Mezi rizikové faktory patří kouření, nadváha, stres, nedostatek pohybu nebo špatné stravování. Zvýšený cholesterol se může objevit i s věkem, rovněž u žen v menopauze, ale i následkem nemoci či užívání léků.

Snížení cholesterolu podpořte změnou životního stylu

Pokud máte nadváhu nebo vyšší hmotnost, pravidelný pohyb a cvičení budou vhodným prostředkem ke zhubnutí a nižší hmotnost by měla pozitivně ovlivnit i hladinu cholesterolu.

Omezte příjem tuků a cukrů. Jezte více ovoce, luštěnin a zeleniny (přidávejte ji ke každému jídlu). Vylučte červené maso obsahující vysoké množství nasycených tuků. Nahraďte jej libovým masem nebo rybami, jako je losos, tuňák nebo sardinky.

Přestaňte kouřit a stresovat se. Výzkumy naznačují, že kouření může vést k vysoké hladině cholesterolu. Chemické látky v cigaretovém kouři mohou rovněž způsobit, že cholesterol v cévách bude lepkavější a poškodí výstelku krevních cév: „V cigaretovém kouři se nacházejí polycyklické aromatické uhlovodíky, které pronikají do plicních sklípků a dostávají se hluboko do plic, ale i do jiných různých orgánů a výrazně zvyšují povrchové napětí na stěnách cév a tím i ukládaní různých elementů na jejich stěny, jako je cholesterol, bilirubin, kyselina močová a další látky,“ dodává MUDr. Sova.

Přírodní saponiny z rostliny Yucca

Saponiny jsou rostlinné extrakty, které přispívají k vaskulárnímu zdraví a mohou snižovat cholesterol. Saponiny se běžně vyskytují v luštěninách, bylinkách, zelenině jako chřest, hrách nebo dokonce v červeném víně, ale jedná se o velmi nízké dávky. Větší množství saponinů je extrahováno z jiných přírodních zdrojů. „Nejvyšší obsah saponinů má Yucca shidigera. Je to palma vysoká 60 – 80 cm, která roste v pouštích Utahu. Daří se jí na slunci, ale i při teplotách pod nulou. Je velmi houževnatá a odolává teplotám od -15 do +50 °C,“ říká MUDr. Oto Sova, CSc., odborník na saponiny.

Yucca schidigera byla uctívána před více než tisíci lety starými Indiány. Nebyla to pro ně jen užitková rostlina, ale využívali ji na všechny nemoci, které je trápili. Považovali ji za strom života a věřili, že pomáhá na všechno.

33 let výzkumu saponinu na Slovensku

MUDr. Oto Sova, CSc., autor 49 patentů a držitel stříbrné medaile SAV za zásluhy v biologických vědách, se dostal k přírodním saponinům z yuccy v roce 1993. O saponinech napsal tři monografie, 20 vědeckých publikací a přednesl více než 800 vědecko-populárních přednášek.

Výsledkem jeho dlouholetého výzkumu saponinů je doplněk stravy DIAMOND YACCA doctor sova®, který nejenom pomáhá zbavit cévy od škodlivých sedimentů, jako je cholesterol, ale rovněž přispívá k čištění lymfy, nervů a všech orgánů těla, čímž podporuje celkové zdraví člověka. „Za doplňkem stravy DIAMOND YACCA doctor sova® nestojí žádná náhoda, žádné kopírování, ale tvrdá, dlouholetá práce a množství zrealizovaných náročných výzkumů,“ dodává doktor Sova.

Jak působí saponiny v cévách?

Na rozdíl od léků saponiny nepůsobí chemicky ani biologicky, ale fyzikálně. Jsou zařazovány do skupiny tzv.funkčních potravin podporujících přirozené vylučování škodlivých látek a sedimentů z těla ven. Pracují způsobem snižování povrchového napětí v cévách celého organismu, tj. také na sliznicích orgánů, čímž jejich povrch činí kluzkým a pomáhají z nich odstranit všechny škodlivé sedimenty.

„Saponiny se v těle s ničím neslučují, ani nic nerozlučují, pouze snižují povrchové napětí na stěnách cév, nervů a orgánů, činí je kluzčí a napomáhají k tomu, že se na nich nemohou usazovat různé látky a tyto plochy se postupně opouštějí a rozpouštějí v krvi či lymfě,“ vysvětluje Dr. Sova. Jeden typ saponinů v DIAMOND YACCA doktor sova® pění, celý proces by se tak dal přirovnat k mytí špinavých hrnců saponátem. Saponiny by měly být po 3 – 5 hodinách komplexně z organismu vyloučeny, a tělem pouze protéct.

DIAMOND YACCA doctor sova® 280 kapslí

DIAMOND YACCA doctor sova® 280 tobolek

Prováděný výzkum – cholesterol a saponiny

Skutečnost, že saponiny napomáhají odstraňovat škodlivé látky a sedimenty z těla ven, potvrdila i jedna z mnoha provedených studií: Pět let jsme sledovali skupinu 64 lidí trpících vysokým krevním tlakem a vysokými hodnotami cholesterolu a triglyceridů, šlo o 50 % mužů a 50 % žen. Po asi třech týdnech užívání saponinů (dávkování dvě kapsle denně) se pokles hladin triglyceridů dostal téměř do normálu. Asi po šesti týdnech však došlo ke zvýšení cholesterolu a také vápníku v moči. Vápník ale pocházel z cholesterolu, ne z kostí. Během následujících 8 – 10 týdnů se cholesterol a i vápník v moči postupně začaly snižovat a usadily se v normální hodnotě. Po 12 – 16 týdnech došlo také k poklesu krevního tlaku. Pozorovaným pacientům byly následně ošetřujícím lékařem pomalu vysazovány léky a ti se stali věrnými uživateli DIAMOND YACCA doctor sova®,“ popisuje své výzkumy MUDr. Oto Sova, CSc.

Patentovaná výroba

DIAMOND YACCA doctor sova® se vyrábí autofokusací popsanou v americkém patentu MUDr. Sovy č. 5,256,269. Při autofokusování jsou saponiny z yuccy rozděleny čistým elektrickým proudem na steranové a terpenové. Nepoužívá se žádná chemie. Rozdělení saponinů je nezbytné pro následné smíchání obou typů saponinů ve správném poměru, protože steranové saponiny, které mají velkou molekulu a pění, působí v zažívacím traktu a terpenové s menšími molekulami působí v cévách a lymfě. DIAMOND YACCA doctor sova® tak napomáhá odstraňovat škodlivé látky a sedimenty nejen z krve, ale i z celého těla, protože každá buňka je zásobována cévami.

DIAMOND YACCA doktor sova® má kontrolované složení vyvinuté na vědeckém základě. Je opatřena ochrannou známkou a je certifikována.

DIAMOND YACCA doctor sova® 140 nebo 280 tobolek koupíte zde.

Napsat komentář