Tipy a rady

Saponiny – organická mýdla. Dokáží zvítězit nad pylovými alergiemi?

Pro zhruba tři z deseti Čechů znamenají jarní zelenající se stromy a květiny začátek náročného, ​​usmrkaného a kýchajícího období. Projevy pylových alergií lze zmírnit chemickými léky z lékárny, avšak paradoxně příroda nám nabízí i na tuto nemoc řešení.

Ještě horšími projevy alergií v podobě bronchiálního astmatu přitom trpí jeden z deseti Čechů, přičemž se odhaduje, že v roce 2025 bude zápasit s alergií až polovina evropské populace. Onemocnění se vyskytuje dokonce i během podzimu a příznaky mohou přetrvávat až do období prvních mrazů. Na svědomí je mají pylová zrnka z rostliny jménem ambrózie.

Organická mýdla – saponiny

Saponiny jsou výtažky z rostlin, které přispívají k dobrému zdraví celého organismu. Běžně se saponiny nacházejí v malých množstvích v potravinách jako česnek, cibule, brokolice, luštěniny, červené víno a pod. V takových množstvích mají však na tělo nízký účinek. Z rostlinné říše je obsahuje nejvíce odolná palma Yucca Shidigera, ze které se saponiny také extrahují.

V těle člověka působí přírodní saponiny jako organická mýdla, která snižují povrchové napětí v celém organismu, čímž napomáhají odstranit ze stěn cév, z nervů a z lymfatického systému všechny škodlivé prvky a sedimenty. „Saponiny se v organismu s ničím neslučují, ani nic nerozlučují, pouze snižují povrchové napětí na stěnách cév, nervů a orgánů, čímž dosahují toho, že jsou kluzčí a napomáhají tomu, že různé látky se na nich nemohou usazovat a tyto plochy postupně opouštějí a rozpouštějí se v krvi či lymfě,“ vysvětluje MUDr. Sova, který se výzkumu saponinů věnuje 33 let.

Jeden typ saponinů pění, proto by se celý proces dal přirovnat k mytí špinavých hrnců saponátem a který tím napomáhá pročistit celý organismus a podpořit celkové zdraví. V případě pylových alergií a užívání léků tlumících jejich projevy, které mohou u člověka vyvolávat ospalost a útlum, saponiny nemají žádné vedlejší účinky a po 3 – 5 hodinách by měly být z těla komplexně vyloučeny.

Zrealizovaný výzkum pylových alergií a saponinů

DIAMOND YACCA doctor sova® s obsahem čistých přírodních saponinů snižováním povrchového napětí ztěžuje adherenci (přilepení) alergenů na a v organismu, a tím může bránit nahromadění takového množství alergenů, které jsou již ve stavu vyvolat alergickou reakci a její zápis do molekulární paměti. „S DIAMOND YACCA doctor sova® jsme dosáhli velmi pěkných úspěchů při pylové nebo senné rýmě, kožních ekzémech, alergických kopřivkách, astmatu a j.” ozřejmuje MUDr. Oto Sova, CSc., který testování přírodními saponíny podrobil stovky alergiků.

Výzkum prokázal, že saponiny přispívají ke zmírnění pylových alergií: „Měli jsme pacienty, kteří hodnotili svou pylovou rýmu první rok jako 20ti kapesníkovou za jeden den. Po užívání saponinů z DIAMOND YACCA doctor sova® byla 10 kapesníková a až následující rok poklesla na 3 kapesníkovou. Někdy je třeba užívání saponinů za rok zopakovat. A pokud se alergik dokáže vyhýbat alergenům, které jsou mu známy a užívá saponiny 6 – 8 měsíců (až rok) má velmi dobré šance, že se alergie může až zbavit,doplňuje lékař a zároveň radí užívat alergikům saponiny následovně:

Dospělí užívají čtyři kapsle denně (2,0,2) a děti dvě (1,0,1). Pokud dojde k poklesu alergických projevů, což může být za několik měsíců, uživatel může přejít na poloviční dávky, které užívá do konce roku. V době silných sezónních alergií a alarmujících příznaků může alergik užívat denně 6 až 8 kapslí rovnoměrně rozdělených po celý den. Mimo toto období může alergik postupně snižovat příjem saponinů, ale lékař nedoporučuje klesnout pod hladinu dvou kapslí denně.

Saponinový doplněk stravy DIAMOND YACCA doctor sova® koupíte ve výhodnějším balení po 280 tobolek nebo v menším po 140 tobolek

Dá se pylové alergie zbavit?

Jakmile se u člověka rozvine pylová alergie, je málo pravděpodobné, že zmizí. Je však možné ji zmírnit a některé výzkumy naznačují i ​​její úplné vyléčení. „Moderní medicína dokáže zjistit značné množství alergenů a léčba spočívá ve vyhýbání se jim a v tlumení alergické odezvy. Ale ne vždy se to daří. Sledování alergiků, kteří odešli z místa, kde trpěli alergií do zcela odlišného prostředí a setrvali tam více než 6 – 8 měsíců, ukázalo, že většina z nich již po návratu alergií netrpěla nebo netrpěla do té doby, dokud se nevytvořila nová přecitlivělost. Je to způsobeno vymazáním zápisu složení alergenu z buněčné molekulové paměti,“ vysvětluje MUDr. Sova a dodává: „Pokud znemožníme neustále se obnovující zápisy daného alergenu do molekulární paměti, ta zápis vymaže, neobnoví a trpící se může vyléčit. Aby se molekulární zápis vymazal, je třeba znemožnit jeho obnovování v průběhu asi jednoho roku.“

Patentovaná výroba DIAMOND YACCA doctor sova®

Saponinový výživový doplněk DIAMOND YACCA doctor sova® se vyrábí autofokusací popsanou v americkém patentu MUDr. Sovu čj. 5,256,269. Při autofokusaci dochází k dělení saponinů z yukky na steránové a terpenové čistým elektrickým proudem. Nepoužívá se tak žádná chemie. Dělení saponinů je potřebné k tomu, aby se následně dva druhy saponinů smíchaly ve správném poměru, protože steránové saponiny, které mají velkou molekulu, působí v trávicím traktu a terpenové s menšími molekulami působí v cévách a lymfě. DIAMOND YACCA doctor sova® tak napomáhá odstranění škodlivých látek a sedimentů nejen z krve, ale iz celého těla, jelikož každá jedna buňka je zásobována cévami.

DIAMOND YACCA doctor sova® má kontrolované složení vyvinuté na vědeckém základě, nese ochrannou známku a je certifikována.

Doplněk stravy koupíte na www.doktorsova.cz.

Napsat komentář